Imprezy 17.01-23.01
Poniedziałek 17.01
11.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – korepetycje komputerowe
12.00 – MBP filia nr 32 Katowice, Grzyśki 19a - Klub szachowy - rozgrywki szachowe dla czytelników
12.00 – Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 – Biały potok (13zł)
14.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – spotkanie koła emerytów i rencistów
16.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - Joga dla dzieci
16.00 - MDK Murcki, ul.P.Kołodzieja 42 - Indywidualne konsultacje komputerowe
16.00 – Rialto Katowice, św Jana 24 - Hiszpański romans (19zl)
17.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – brydż dla początkujących
17.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - Ashtanga - zajęcia łagodnej jogi. Praca z ciałem i oddechem (30zł)
17.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Licorice Pizza” (15zł)
17.30 - MDK Kostuchna, ul.T.Boya – Żeleńskiego 83 - Próby chóru „Słowiczek”
18.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - Próby chóru męskiego „Hejnał
18.00 - Chorzowskie centrum kultury Chorzów ul. Sienkiewicza 3 - SPEKTAKL TANECZNY "OPOWIEŚĆ O TANGU" - TANIEC MUZYKA KULTURA. (15/20zł)
18.00 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Truflarze (19zł)
19.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – fitness
19.00- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Titane” (15zł)
19.30 - Szuflada 15 Chorzów, ul. Wolności 15 - Stand-up Chorzów: Tomek Kołecki "Monetyzacja Porażki" (30zł)
19.30 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „(Nie)długo i szczęśliwie”” (15zł)
20.00 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Licorice Pizza (19zł)
Wtorek 18.01
09.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego - Gimnastyka dla seniora
10.15 – MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - Akademia Malucha
11.00 - MDK „Południe” w Katowicach – Piotrowicach, ul. Jankego 136 - Makijaż – jak wydobyć piękno cery dojrzałej? Zajęcia odbywają się w ramach cotygodniowych spotkań Klubu Aktywnego Seniora „Każdy może” (zapisy)
15.00 – MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - zajęcia matematyczne
15.30 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Licorice Pizza (19zł)
16.00 – Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Lamb (14zł)
16.00 - Galeria Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza Plac Wolności 1 - Zawieszka z kolorowego szkła - warsztaty witrażu (50zł)
16.30 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Truflarze (14zł)
17.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – otwarta pracownia grafiki warsztatowej
17.00 – MDK Kostuchna, ul.T.Boya – Żeleńskiego 83 - Grupa Malarska „Pocoidlakogo”
17.00 - Miejski Dom Kultury w Mikołowie Mikołów, Rynek 19 - Warsztaty z makramy (110zł)
17.00 - Teatr Korez Katowice pl. Sejmu Śląskiego 2- Into Tech Future to cykl rozmów o technologiach przyszłości (rejestracja online intotechfuture.pl)
17.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Licorice Pizza” (15zł)
17.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego - Klub Brydża Sportowego “Impas”
17.00 - MDK Murcki, ul.P.Kołodzieja 42 - „Dla Dorki i Karlika” – rytmika dla dzieci
17.00 - SCK Willa Fitznera Siemianowice Śląskie ul. Fitznerów 3 - Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Przyjaciół Siemianowic Śląskich i przyjaciół SCK
17.30 – MBP filia nr 30 Katowice, Rybnicka 11 - Zajęcia Plastyczne "FANTAZJA"
18.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – taniec towarzyski
18.00 – MDK Kostuchna, ul.T.Boya – Żeleńskiego 83 - Zespół taneczny „Galaxy” – zajęcia taneczne (taniec nowoczesny)
18.00 - Pasaż Kultury Andromeda pl. K.K. Baczyńskiego 2 - „Norymberga” (wstęp wolny)
18.00 Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – powrót do tamtych dni (14zł)
18.00 - Pasaż Kultury Andromeda Tychy Baczyńskiego 2- Norymberga (2006), Spektakl Teatru Telewizji (bezpłatne)
18.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Bernadetta (14zł)
18.15 - Rialto Katowice, św Jana 24 - Hiszpański romans (19zl)
18.30 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Bukolika (19zł)
18.30 - SCK Zameczek Siemianowice Śląskie ul. Oświęcimska 1 - zapraszamy amatorów rysowania i tych z doświadczeniem i tych bez na warsztaty rysunkowe.
19.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - SALSA CUBANA - poszukiwanie kontaktu z ciałem poprzez taniec (30zł)
19.00- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Titane” (15zł)
19.00- Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej Gliwice, Pszczyńska 85- TANGO Sławomira Mrożka - nowy rok z klasyką teatru absurdu
19.00 – Teatr Śląski Katowice, Rynek 10 - TEATR KONESERA: Kupiec wenecki (od 30zł)
19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - JazzKLUB / Wojciech Jachna Squad (od 38zł)
19.30 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „(Nie)długo i szczęśliwie”” (15zł)
20.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Titane (14zł)
20.15- Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun (19zł)
20.15 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Odkupienie (14zł)
Środa 19.01
10.00 - SCK Jarzębina Siemianowice Śląskie ul. Wierzbowa 2 - spotkanie edukacyjne „Akademia Malucha
10.00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Teatralna 1 – ZEMSTA – Aleksander Fredro (biletowane)
11.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – treningi umysłu dla seniorów
11.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego - Spotkania grupy „Ażurek” – rękodzieło artystyczne
12.00- MBP filia nr 32 Katowice, Grzyśki 19a - 3B - Bajtel Bajka Biblioteka Spotkania dla dzieci do 3 roku życia
12.30 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Odkupienie (14zł)
15.00 - SCK Jarzębina Siemianowice Śląskie ul. Wierzbowa 2 - Jarzębina zaprasza na turniej gry w remika/jokera.
15.00 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Licorice Pizza (19zł)
16.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - język angielski
16.00 – MBP filia nr 13 Katowice, Młyńska 5 - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Rozmawiamy o: Andrzej Stasiuk Dziennik pisany później
16.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Lamb (14zł)
16.30 – MBP filia nr 16 Katowice, Wajdy 21 - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Rozmawiamy o: Katarzyna Ryrych Wyspa mojej siostry
16.30 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – zajęcia artystyczne dla dzieci
16.30 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Truflarze (14zł)
17.00 – MBP filia nr 26 Katowice, Goetla 2 - Koncert kolęd i pastorałek w towarzystwie pań z zespołu regionalnego „Podlesianki”
17.00 - Centrum Kultury Śląskiej Świętochłowice - Wyrywamy dzieci z cyberprzestrzeni! Bajkowe warsztaty z Maurycym (5zł)
17.00- Klub Urbanowice MCK Tychy ul. Przejazdowa 8 - Kartki okolicznościowe metodą scrapbookingu (zapisy)
17.00 - SCK Zameczek Siemianowice Śląskie ul. Oświęcimska 1 - kolejna podróż po naszej pięknej ojczyźnie w cyklu spotkań „Cudze chwalicie… Polska z dreszczykiem”
17.00 – MDK Kostuchna, ul.T.Boya – Żeleńskiego 83 - Mała Akademia Malowania (zajęcia dla dzieci od 11 lat)
17.00 - Centrum Edukacji, Bytom pl. J. III Sobieskiego 2 - Anna Iwaszkiewicz. Czy sztuka jest w życiu potrzebna? – wykład(z1zł)
17.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Licorice Pizza” (15zł)
17.00 - SCK Park Tradycji Siemianowice Śląskie ul. E. Orzeszkowej 12 – warsztaty teatralne (40zł)
17.30 – MBP filia nr 25 Katowice, Chrobrego 2 - Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Rozmawiamy o: M. Lunde Błękit
18.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Powrót do tamtych dni (14zł)
18.00 - Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 - 3XBELMONDO: CZŁOWIEK Z RIO (16zł)
18.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - próby chóru „Fermata”
18.00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach al. marsz. J. Piłsudskiego 16 - Portrety Literackie
Wojciech Chmielarz (wejściówki)
18.00 -Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Camerata Silesia / Nad wszystko uśmiech Twój (od 35zł)
18.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Bernadetta(14zł)
19.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – fitness
19.00 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – C’mon C’mon: SPOTKANIA FILOZOFICZNE to projekcje filmów z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem. (19zł)
19.00 - Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej Gliwice, Pszczyńska 85- Stand-up / Gliwice / Sebastian Rejent / VOILÀ (biletowane)
19.00- Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - Fred Apke: KURA NA PLECACH (59zł)
19.00 - SCK Willa Fitznera Siemianowice Śląskie ul. Fitznerów 3 - kurs tańca – „Milonga w Fitznerze”(20zł)
19.00- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Titane” (15zł)
19.30 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „(Nie)długo i szczęśliwie”” (15zł)
20.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Titane (14zł)
20.15- Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Odkupienie (14zł)
20.15 - Rialto Katowice, św Jana 24 - Hiszpański romans (19zl)
20.15- Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun (19zł)
Czwartek 20.01
9.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego - Gimnastyka dla seniora
9.00 - MDK Murcki, ul.P.Kołodzieja 42 - Spotkania Grupy Wsparcia „Radość Życia”\
10.00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Teatralna 1 – ZEMSTA – Aleksander Fredro (biletowane)
11.00 - Kostuchna, ul.T.Boya – Żeleńskiego 83 - „Mama i Ja” – fitness dla mam z dziećmi
11.00- Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE) (od 29zł)
11.30 – MBP filia nr 10 Katowice, Radockiego 70a - Warsztaty Umiejętności dla seniorów – zajęcia dla miłośniczek różnych technik rękodzieła artystycznego i tradycyjnego.
15.00 - Rialto Katowice, św Jana 24 - Hiszpański romans (19zl)
15.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - Indywidualne zwiedzanie wystawy akwareli - plener malarski towarzyszący (2zł)
16.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Lamb (14zł)
16.30 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Truflarze (14zł)
17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 - Chóralne Spotkania Kolędowe (od 10zł)
17.00- Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska Piotra Niedurnego 69 - Szeryf z Fryn City - śląska komedia... z Dzikiego Zachodu (30zł)
17.00 – Mbp filia nr 1 Katowice, Ligonia 7 - W labiryncie ludzkich spraw Spotkanie z Sławomirem Cywką
17.00 - Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu ul. Chemiczna 12 - "Dawno temu, kiedy obszar Zagłębia Dąbrowskiego pokrywało morze – ciekawostki paleontologiczne" (wstęp wolny)
17.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - Joga dla początkujących. (25zł)
17.00 - SCK Park Tradycji Siemianowice Śląskie ul. E. Orzeszkowej 12 - Klub Gier Planszowych
17.00 - Pasaż Kultury Andromeda Tychy Baczyńskiego 2- Wenus, która sie wstydzi. Sandro Botticelli (bezpłatne)
17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów ul. Stefana Batorego 6 - Chóralne Spotkania Kolędowe (10zł)
17.00 - Miejski Ośrodek Kultury Zabrze, ul. 3 Maja 91a - KONCERT NOWOROCZNY (10zł)
17.00 - Miejska Biblioteka Publiczna im. Anny Szaneckiej w Siemianowicach Śląskich Al. Sportowców 3 - „Tref przy tyju” to nieprzypadkowe spotkanie pasjonatów śląskiej gwary, miłośników Siemianowic, przyjaciół książek (zapisy)
17.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Licorice Pizza” (15zł)
17.00 - MDK Murcki, ul.P.Kołodzieja 42 - Spotkania „Koła Miłośników Murcek”
17.00 - MDK Murcki, ul.P.Kołodzieja 42 - Warsztaty druku 3D dla dzieci
17.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – otwarta pracownia ceramiki
17.15- BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Kabaret Młodych Panów - Nowy program: "To jest chore!" (60zł)
17.30 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Licorice Pizza (19zł)
18.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - Joga dla początkujących. (25zł)
18.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Powrót do tamtych dni (14zł)
18.00 - Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska Piotra Niedurnego 69 - Kawiarenka Artystyczna - Zbigniew Stryj (15zł)
18.00 - Chorzowskie centrum kultury Chorzów ul. Sienkiewicza 3 - ZE SZTUKĄ MI DO TWARZY (10zł)
18.00 - SCK Willa Fitznera Siemianowice Śląskie ul. Fitznerów 3 - spotkanie z cyklu „Klasycy Rocka i nie tylko” – tym razem poznamy bliżej zespół Republika – Ciechowski (1zł)
18.00 - SCK Bytków Siemianowice Śląskie ul. Niepodległości 45 - Spotkanie Podróżników „4 kontynenty w 3 miesiące”
18.30 Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - DZIEŁA WSZYSTKIE SZEKSPIRA (W NIECO SKRÓCONEJ FORMIE) (od 29zł)
19.00 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Córka: Pokazy filmowe i dyskusje English friendly w Kinie Światowid (19zł)
19.00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Teatralna 1 – MÓJ BOSKI ROZWÓD – Geraldine Aron (biletowane)
19.00- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „Titane” (15zł)
19.00 - Drzwi Zwane Koniem Warszawka 37 - Slam poetycki (wstęp wolny)
19.00 - Teatr Żelazny Katowice, ul. Armii Krajowej 40 - Shirley Valentine(45zł)
19.00- Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - Fred Apke: KURA NA PLECACH (59zł)
19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - NOSPR kameralnie / Schubert & Głazunow (od 15zł)
19.30 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 - BCKino - „(Nie)długo i szczęśliwie”” (15zł)
19.30 - MDK Podlesie, ul. Sołtysia 25 - Gimnastyka dla pań
20.00 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Titane(14zł)
20.15 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Truflarze (19zł)
20.15 - Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Odkupienie (14zł)
20.45 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Kabaret Młodych Panów - Nowy program: "To jest chore!" (60zł)
Piątek 21.01
10.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego – otwarta pracownia ceramiki
15.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Sing 2 (15zł)
16.00 - MDK Piotrowice ul.Gen. Jankego 136 - język angielski
16.00 - SCK Jarzębina Siemianowice Śląskie ul. Wierzbowa 2 – kino dla seniorów
17.00 – MDK filia Kozłowa Góra, Piekary Śląskie Tarnogórska 49 – koncert Jacek Silski na dzień babci i dziadka (40zł)
17.15 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Sing 2 (15zł)
18.00 - Walcownia Muzeum Hutnictwa Cynku Katowice, 11 Listopada - WOTORE4 – Gala walki na gołe pięści (od 250zł)
18.00 - Pasaż Kultury Andromeda Tychy Baczyńskiego 2 - Czy to serce pękło? – monodram Pawła Drzewieckiego (20zł)
18.00 - Muzeum Miejskie w Tychach pl. Wolności 1 – wernisaż: Farmaceutka – Ogród Balsamiczny
18.00 - Opera Śląska Bytom ul. Moniuszki 21-23 - Koncert "Operetki czar" (60zł)
18.00 – MBp filia nr 26 Katowice, Goetla 2 - Kameralny wieczór gier planszowych dla dorosłych
18.00 - Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki, Sosnowiec ul. Zamkowa 2 – wernisaż: PAPIEROWE KRAJOBRAZY. WYSTAWA FOTOGRAFII
18.30 - Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa - Na BIS (od 40zł)
18.30 - Starochorzowski Dom Kultury Chorzów ul. Siemianowicka 59 - Kolędowanie Miejskie w ramach Otwartej Sceny Artystycznej (5zł)
19.00 - BECEK Bytomskie Centrum Kultury Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Klimakterium 2 (95zł)
19.00 – Filharmonia Śląska Katowice ul. Sokolska 2 - MAHLER – I SYMFONIA | Shemet (od 39zł)
19.00 - Teatr Żelazny Katowice, ul. Armii Krajowej 40- Seks dla opornych (brak miejsc)
19.00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Teatralna 1 – MÓJ BOSKI ROZWÓD – Geraldine Aron (biletowane)
19.00 - Miejski Dom Kultury Kazimierz Sosnowiec ul. Główna 19 - Koncert zespołu Oberschlesien (30zł)
19.15- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – „Odkupienie” (15zł)
19.30- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Gierek (15zł)
19.30 – Dom Muzyki i Tańca Zabrze, ul. Gen. de Gaulle'a 17 - Muzyka zespołu METALLICA symfonicznie (99zł)
20.00 - Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich Piekary Śląskie, ul. Bytomska 73 - Kabaret Młodych Panów - Nowy program: "To jest chore!" (60zł)
20.00 - SCK Willa Fitznera Siemianowice Śląskie ul. Fitznerów 3 - cykl spotkań dla miłośników muzyki i śpiewu
20.30 - Teatr Bez Sceny Katowice, 3 Maja 11 – diabelski młyn (100zł)
Sobota 22.01
11.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - Warsztat rodzinny - budowanie budek dla bezdomnych kotów. (zapisy)
12.30 - Centrum Edukacji, Bytom pl. J. III Sobieskiego 2 - Karnawał po śląsku – warsztaty dla dzieci(10zł)
15.00 - Pracownia Działań Twórczych Chorzów, Poniatowskiego 6 - Stwórz sobie spokój - warsztaty kaligrafii (90zł)
15.00 - Pałac Tiele-Wincklerów w Miechowicach, Bytom Dzierżonia 30 - Kobiecy wieczór z To Tutaj. Warsztat: Mapa Marzeń. (180zł)
15.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Sing 2 (15zł)
15.00 - Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa - Na BIS (od 40zł)
16.00 – Światowid Katowice, 3 Maja 7 – słuchaj oczami: Kinga Hołda-Justycka – film krótkometrażowy
16.00 - Teatr Żelazny Katowice, ul. Armii Krajowej 40- Seks dla opornych (brak miejsc)
16.00 - Pracownia Działań Twórczych Chorzów, Poniatowskiego 6 - Stwórz sobie spokój - warsztaty dotpainting (90zł)
16.00 - Teatr Śląski Katowice, Rynek 10 - Amator 2020 (25/40zł)
17.00 - Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2 - Noworoczny Koncert Wiedeński 2 (100-130zł)
17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 - Mirek Jędrowski Happy Show (40zł)
17.00 - Pasaż Kultury Andromeda Tychy pl. K.K. Baczyńskiego 2 - Festiwal Szantowy Port Pieśni Pracy Zimowa Rozgrzewka Portu Pieśni Pracy (wstęp wolny)
17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów ul. Stefana Batorego 6 - Dzień Babci i Dziadka z Happy Jędrowski Show! (40zł)
17.00 - SCK Park Tradycji Siemianowice Śląskie ul. E. Orzeszkowej 12 - „Mąż i Żona” w wykonaniu Stowarzyszenia Kwestia Kultury (20zł)
17.00 - Miejski Dom Kultury "Ligota" ul. Franciszkańska 33 - Spektakl Teatru Młodego „Tylko szczury uciekają z płonącego teatru” (limit miejsc)
17.15 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Sing 2 (15zł)
17.30 - Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich Piekary Śląskie, ul. Bytomska 73 - Kabaret Młodych Panów - Nowy program: "To jest chore!" (60zł)
18.00 - Chorzowskie centrum kultury Chorzów ul. Sienkiewicza 3 - CZESŁAW JAKUBIEC ZAPRASZA-RECITAL KABARETOWY (30zł)
18.00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Teatralna 1 – DOM LALKI. CZĘŚĆ 2. Lucas Hnath (biletowane)
18.00 - Opera Śląska Bytom ul. Moniuszki 21-23 - Koncert "Operetki czar" (60zł)
18.00 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Camerata Silesia / Nad wszystko uśmiech Twój (biletowane)
18.00 - Pałac Kultury Zagłębia Dąbrowa Górnicza, pl. Wolności 1 - Klimakterium 2 (90zł)
19.00 - Teatr Bez Sceny Katowice, 3 Maja 11 – Szczęście (50zł)
19.00 - Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa - Na BIS (od 40zł)
19.00 - Teatr Żelazny Katowice, ul. Armii Krajowej 40 - Seks dla opornych (brak miejsc)
19.00 - Jazz Club KOMin Sosnowiec, Będzińska 65 -Łukasz Łyczkowski & 5 Rano (40zł)
19.00 - Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe Chorzów al. Muzyków 1 - Black Silesia Productions prezentuje: NIGHT OF THE REAPER! (biletowane)
19.00 - BECEK Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Koncert Karnawałowy – Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom” (15zł)
19.00 - Dom Muzyki i Tańca Zabrze, ul. Gen. de Gaulle'a 17 - Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert „Piosenki to...? - koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta...”(biletowane)
19.15- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – „Odkupienie” (15zł)
19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - AUKSO feat. Dominik Wania (od 16zł)
19.30- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Gierek (15zł)
20.15 - Pałac Młodzieży Katowice, ul. Mikołowska 26 - Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia (biletowane)
20.30 - Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich Piekary Śląskie, ul. Bytomska 73 - Młodych Panów - Nowy program: "To jest chore!" (60zł)
Niedziela 23.01
10.00 - Pracownia Działań Twórczych Chorzów, Poniatowskiego 6 - Stwórz sobie spokój - warsztaty ceramiki (95zł)
11.00 - Chorzowskie centrum kultury Chorzów ul. Sienkiewicza 3 - PANI DOROTKA ZAPRASZA - KONCERT DLA DZIECI (15/20zł)
12.00- BECEK Bytom, Plac Karin Stanek 1 - Scena Familijna - spektakl WYSPA SKARBÓW (15/20zł)
14.00 - Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa - Na BIS (od 40zł)
15.00 - Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 - FILMOWE POPOŁUDNIE DLA DZIECI: DZIEŃ BABCI I DZIADKA! (6zł)
15.00 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Sing 2 (15zł)
15.00 - Pracownia Działań Twórczych Chorzów, Poniatowskiego 6 - Stwórz sobie spokój - warsztaty tworzenia świec sojowych (95zł)
16.00- Kino Studyjne Amok, Gliwice Dolnych Wałów 3 – Opowiadania z piaskownicy (cz. II) | Kinowy podwieczorek dla rodziny (10zł)
16.00 - Kościół św. Antoniego w Mikołowie-Recie ul. Zielona 1 - XX Mikołowskie Spotkania Kolędowe
16.00 - Światowid Katowice, 3 Maja 7 – Klejnoty Transmisja spektaklu (50zł)
16.00 - Miejskie Centrum Kultury Ruda Śląska Piotra Niedurnego 69 - Z cyklu "Dzieciak w Filharmonii" - "Muzyka smyczkiem malowana" - koncert umuzykalniający dla dzieci od 5 do 10 lat (15zł)
16.00 - Kino Kosmos Katowice, Sokolska 66 - RODZINA W KINIE: „VIGGO I GADAJĄCA GĘŚ” (16zł)
16.30 - Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 - Oprowadzania kuratorskie po Galerii polskiej sztuki nowoczesnej 1800–1945 (7zł)
17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów ul. Stefana Batorego 6 - Abelard Giza – Zaodrze (60zł)
17.00 - Teatr Śląski Katowice, Rynek 10 - Mayday 2 (od 25zł)
17.00 - Miejski Dom Kultury Batory Chorzów, ul. Stefana Batorego 6 - ABELARD GIZA Program pt. ZAODRZE (60zł)
17.00 – MDK Piekary Śląskie, Bytomska 73 – głos za głos (40zł)
17.15 - BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Sing 2 (15zł)
18.00 - Teatr Bez Sceny Katowice, 3 Maja 11 - Po próbie (45zł)
18.00 - ATElier Kultury Jaworzno ul. A. Mickiewicza 2 - spektakl teatralny w reżyserii Kamila Bzukały pod tytułem „Między niebem, a nie wiem”
18.00 - Teatr Nowy w Zabrzu, Teatralna 1 – DOM LALKI. CZĘŚĆ 2. Lucas Hnath (biletowane)
18.00 - Teatr Rozrywki, Chorzów Konopnickiej 1 - 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa - Na BIS (od 40zł)
18.00 - SCK Bytków Siemianowice Śląskie, ul. Niepodległości 45 - koncert zespołu GUTEK (40zł)
18.30 - Club Garage Katowice , ul. Dąbrówki 10 - Speed Dating w Katowicach (33-45 lat)
19.00 - Teatr Śląski Katowice, Rynek 10 - Amator 2020 (25/40zł)
19.00 - Teatr Śląski Katowice, Rynek 10 - ZEN_IT
19.15- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – „Odkupienie” (15zł)
19.30 - Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach Katowice, plac Wojciecha Kilara 1 - Muzyka Dawna / Paul Agnew / Les Arts Florissants / Le Jardin des Voix (od 24zł)
19.30- BCKino Bytom, Plac Karin Stanek 1 – Gierek (15zł)